Zaopatrujemy się w sprawdzony sprzęt rolniczy

Gospodarstwo rolne jest w naszej rodzinie od pokoleń. Od wielu lat zajmujemy się i rozwijamy nasze ziemie. Przodkowie zaczynali od niewielkiego skrawka terenu, my dzisiaj posiadamy spore powierzchnie. Nasze gospodarstwo zaliczane jest co prawda do średniego, ale śmiało mogę stwierdzić, że pretendujemy do miana „dużej” działalności rolnej. A w tak wielkim przedsięwzięciu oprócz zespołu, ważną rolę odgrywają odpowiednie maszyny.

Dlaczego wybraliśmy rozrzutnik dwuosiowy?

sprawdzony rozrzutnik do obornika dwuosiowyZarówno ja, jak i mąż mamy już swoje lata. Ciężko pracowaliśmy, aby nasze gospodarstwo osiągnęło taki poziom. Przez całe życie przyglądaliśmy się jak zmienia się technologia i potrzeby konsumentów. Na bieżąco modernizowaliśmy nasz dobytek, by zaspokoić popyt na rynku. Można się w tej kwestii odnieść zarówno do zatrudniania zaufanych pracowników, kupnie wysokiej jakości pasz i nawozów oraz polecanych sprzętów. W dobie internetu i targów rolniczych organizowanych co roku, nietrudno o wybór odpowiednich maszyn. Na wspomnianych wystawach można nie tylko zakupić potrzebne materie, ale i je przetestować oraz zasięgnąć porady specjalisty. Wraz z mężem staramy się nie omijać żadnego z organizowanych spotkań: nie tylko mamy okazję zbadać rynek, nauczyć się kilku nowych rzeczy, ale również poszerzyć własny asortyment. Z takiej okazji skorzystaliśmy poszukując rozrzutnika. Liczyło się dla nas to, aby był to sprawdzony rozrzutnik do obornika dwuosiowy, który byłby pomocny w pracach transportowych. Posiadaliśmy już jeden, jednoosiowy przydatny w pracach polowych, jednak adapter posiadający dwie osie lepiej sprawdza się na większych powierzchniach. Zanim podjęliśmy ostateczną decyzję odwiedziliśmy kilka wystaw oraz salonów, a także zasięgnęliśmy informacji w sieci. Nasz wybór padł na rozrzutnik dwuosiowy posiadający pionowy adapter i ładowność do 26 ton. Rozrzutnik posiada pojemną skrzynię, a zamontowane w nim szerokie wałki pozwalają na daleki rozrzut nawozu: zależnie od tego, czy będzie to np. torf, obornik czy kiszonka, odległość mieści się w granicach 8- 16 m.

Zawieszenie rozrzutnika jest hydrauliczne i skonstruowane w ten sposób, by zapewnić jak największy komfort jazdy, a wał napędowy przystosowano do ciągników z wysoką mocą. Dużym plusem jest także to, że „zęby” adaptera mogą zostać w każdej chwili zdemontowane, dając możliwość uzyskania dużej naczepy. Takich wielozadaniowych maszyn na roli nigdy dość, a więc to spory walor.