W jakim celu stosuje się kliny na dach?

Gdy w swoim nowym domu planujemy wykonać dach papowy to istotne jest to jakie elementy będą nam niezbędne do prawidłowego wykonania jego konstrukcji. Warto poświęcić nieco więcej czasu na ich dopasowanie tak aby całość została odpowiednio zabezpieczona. Jednym z istotnych elementów powinny być specjalne kliny jakie zapobiegają załamywaniu się papy co mogłoby powodować zaciekanie.

Odpowiednie kliny, czyli solidny dach

kliny styropianoweBędąc na etapie planowania tego jak ma wyglądać nasz dach warto pomyśleć aby zastosować specjalne elementy w miejscach gdzie kładziona papa będzie stykać się z takimi elementami jak kominy czy opierzenia. W tym celu często stosowanym rozwiązaniem są wysokiej jakości kliny styropianowe jakie powodują, że papa nie jest załamywana tylko delikatnie ułożona. Są one dostępne w większości hurtowni budowlanych gdzie znajdziemy ich odpowiedni wybór pozwalający na dopasowanie do potrzeb naszego dachu. Przy ich zakupie warto zwracać uwagę na to jak mają być one mocowane do powierzchni dachu. Na rynku są dostępne takie jakie posiadają specjalny kawałek papy co znacznie ułatwi nam wykonanie ich montażu. Powinny być one wykonane z jak najgrubszego styropianu co ma znaczenie dla ich wytrzymałości. Dzięki zastosowaniu ich zyskamy pewność tego, że w żadnym miejscu nie powstaną załamania mogące doprowadzić do powstawania zacieków. Tak wykonany dach na pewno okaże się bardzo szczelny oraz wytrzymały na wiele długich lat i na pewno unikniemy ryzyka jego zaciekania.

Takie właśnie wykonanie dachu na pewno spowoduje, ze okaże się on bardzo solidny i właściwie zabezpieczy cały nasz dom na wiele lat. Warto także pamiętać o tym aby sprawdzić czy posiadają one odpowiedni atest jaki potwierdza, że mogą one być stosowane w takim właśnie celu.