Szybka i tania instalacja płyt poliuretanowych

Niektórzy wybierają materiał termoizolacyjny, nie zastanawiając się nawet nad tym, jak będzie wyglądać montaż takiej termoizolacji. Nie da się ukryć, że w przypadku wielu materiałów montaż ten jest naprawdę uciążliwy. Właśnie dlatego warto rozważyć zastosowanie płyt poliuretanowych, które są niezwykle wygodne w montażu.

Oszczędzanie na deskowaniu dzięki sztywności płyt PIR

sprawdzone płyty pirTakie płyty montuje się bardzo często na poddaszu. Dzięki temu, że można je położyć nakrokwiowo, to praca jest nie tylko łatwa, ale również szybka. W ten sposób możliwe jest też wyeliminowanie jakichkolwiek błędów technicznych, które mogłyby się pojawić w przypadku montażu innych materiałów termoizolacyjnych. Wiadomo zaś, że naprawa takich błędów mogłaby być długotrwała, a do tego kosztowna. Bez wątpienia sprawdzone płyty pir spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Prace związane z instalacją płyt poliuretanowych przebiegają zdecydowanie szybciej niż montowanie innych termoizolacji. To z kolei sprawia, że prace te są też o wiele tańsze. Można zainstalować termoizolacje w postaci płyt poliuretanowych samodzielnie. Nie trzeba wcale korzystać z pomocy profesjonalnych firm zajmujących się ocieplaniem budynków. Dachowe płyty warstwowe mają też to do siebie, że są bardzo sztywne. W związku z tym niekonieczne jest wykonywanie specjalnego deskowania. Przeciwnie – można z niego całkowicie zrezygnować! Jak widać, oszczędza się również i na tym. Kolejną zaletą płyt poliuretanowych jest to, że mają naprawdę małą wagę.

To sprawia, że możliwe jest zastosowanie elementów konstrukcyjnych o znacznie mniejszych przekrojach. W związku z tym koszt samej więźby dachowej również zostanie obniżony. Wśród wielu materiałów termoizolacyjnych to właśnie płyty poliuretanowe mają zdecydowanie najwięcej różnych zalet.