Kiedy należy uzyskać pozwolenie?

Kiedy planujemy budowę domu w okolicy zbiornika wodnego należy przede wszystkim zastanowić się czy wymaga to zdobycia specjalnego pozwolenia potwierdzającego możliwość dopasowania budowy w takim miejscu dzięki czemu uda nam się załatwić wszystko zgodnie z prawem. Dlatego też warto bardzo dokładnie zorientować się jakie dokumenty należy załatwić.

Uzyskanie pozwolenia, czyli sprawna budowa

pozwolenie wodnoprawneGdy już będziemy na etapie zdobywania odpowiednich dokumentów należy bardzo dokładnie zastanowić się nad tym jakie instytucje zajmują się ich wydawaniem. W tym celu warto udać się do odpowiedniego urzędu w jakim będziemy musieli złożyć odpowiednie podanie w celu jego uzyskania. Takie właśnie pozwolenie wodnoprawne zostanie nam wystawione na podstawie wykonania odpowiednich pomiarów jakie potwierdzą odległość planowanej budowy od linii brzegowej danego zbiornika. Czas oczekiwania na uzyskanie takiego dokumentu to zazwyczaj kilka tygodni po czym zostanie ono dostarczone pod wskazany przez nas adres. W jego treści powinna znajdować się informacja na temat odległości budowy od brzegu oraz tego jakie dodatkowe zabezpieczenia musimy wykonać aby spełnić wszelkie przepisy prawa budowlanego. Z takim dokumentem będziemy mogli bez problemu rozpocząć proces budowy swojego domu w określonym miejscu tak aby było to zgodne ze wszystkimi przepisami. Warto pamiętać o tym, że uzyskanie pozwolenia wymaga dokonania odpowiedniej opłaty jaka jest wymagana przez urząd.

Jak zatem widać budowa w takim miejscu wymaga zwrócenia uwagi na wiele aspektów od jakich zależne będzie to czy nasz dom powstanie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się komfortem swego domu przez wiele długich lat i cieszyć się miejscem w jakim został wybudowany.