Lista architektów i firm budowlanych zamieszczonych w książce „Secesja wrocławska”.
(w nawiasach zamieszczono numery stron, ułatwiające odnalezienie opisów w książce)

B
Berg Max (42, 43)
Bock Max (166, 167, 169)
Brand Carl (156, 162, 165)
Burgemeister Ludwig (26, 27, 144, 145, 282)
Burghardt Robert (121)

C
Cassiers & Söhne (172, 173)

E
Ehrlich Paul i Richard (130, 132)
Elison Reinhold (235)
Endell August (6, 7, 42, 43, 280)
Engel Fritz (222, 225, 226, 229, 280)

F
Francke Georg (17, 64, 66, 67)
Freyer Arthur (235)
Friese Friedrich (10, 11, 26, 27)

G
Gaudi Antonio (6, 7)
Goldstein Max (24, 25, 36, 37, 68, 71)
Griesebach Hans (14, 15, 281)
Grosser Karl (38, 39)
Growald Walter (258)

H
Habrich B. (240)
Harter Georg (16, 17, 49, 50, 51, 281)
Helbig Conrad (270)
Heller & Bracia Günther (18, 19, 117, 118, 281)
Heller Wilhelm (28, 29, 151, 152, 153, 282)
Holz Paul (30, 31, 210, 211)
Höniger Johann (108, 111)
Hübner Hugo (156, 162, 165)

I
Ihme Adolf (271)

J
John Paul (191, 198, 257)
Just Josef (203, 205, 213, 215, 217–219, 268)

R
Richard Gaze & Alfred Böttcher (26, 27)
Riediger Ed. (270)
Rieth Otto (54, 57, 58)
Röhlmann Wilhelm (30, 31)
Rumsch Hans (34, 35)

S
Scheibke Max (170, 171, 174, 175, 177–179, 181)
Schlesinger & Benedict (20, 21, 124, 126, 129, 281)
Schlesinger Georg (46)
Schlesinger Leo (54, 57, 58)
Schneider Georg (22, 23, 72, 73, 76, 281)
Sedelmeier Jakob (108, 111)
Simlinger & Gohde (20, 21)
Simon & Halfpaap (22, 23)
Simon Heinrich (108, 111)
Sittenfeld Karl (172, 173)
Soholy Georg (230, 231)
Sternberg Richard (28, 29, 184, 185)

T
Thür Georg (26, 27, 144, 145, 282)

V
Van de Velde Henry (26, 27, 36, 37)
Von Sohre & Wanckel (54, 57, 58)

W
Wagner Otto (42, 43, 280)
Wahlich Hermann (24, 25, 38, 39, 80, 83)
Wedemann Alvin (46)
Werdelmann Wilhelm (16, 17, 101, 102, 104, 281)
Westermayr Andreas (36, 37, 283)
Wirtcke J. (187, 188)
Wolff Anton (208, 209)

Z
Zahn Rudolph (85, 86)

K
Kamm & Völkel (30, 31)
Kassner & Fleck (89)
Kessel Max (18, 19, 61, 281)
Kiehnel Max (30, 31, 187, 188, 191, 243, 244, 280)
Klattig Fritz (36, 37, 283)
Klimm Karl (24, 25, 137–139, 249, 250, 262, 267, 280–282)
Knittel Wilhelm (36, 37)
Knorr Johann Friedrich (98)
Köhler Franz (254, 255)
Köhler Joseph (172, 173, 187, 188, 222, 254, 255)
Kolbe Alfred (178, 179, 181, 196–198)
Kräme Joseph (203, 205)
Kühler Joseph (254, 255)
Kühn Hermann (24, 25)
Künzel Wilhelm (24, 25, 249, 250)
Küster Heinrich (10, 11, 26, 27, 91, 92, 93)

L
Langer Alexis (114)
Langhans Carl Ferdinand (114)
Löffelholz Bruno (151–153)

M
Masuch Johann (210, 211)
Messel Adolf (108, 111)
Mohr Richard (24, 25, 40, 41, 68, 71, 156, 162, 165, 268)

N
Nöllner Emil (38, 39)

O
Obrist Hermann (6, 7)
Olbrich Joseph Maria (8, 9, 42, 43, 280)

P
Plüddemann Richard (10, 11, 24, 25, 27,
43, 91–93, 249, 250, 280, 281, 283)
Poelzig Hans (24, 25, 38–43, 283)
Pohl J. (239)
Pufke Paul (178, 179, 181, 183)